Tiedote 13.3.2020 klo 20:00
13.3.2020
Tiedote 13.3.2020 klo 20:00
Lahden Taitoluistelijat on päättänyt keskeyttää koko seuran ohjatun ryhmämuotoisen harjoitustoiminnan ja muut tapahtumat maaliskuun ajaksi. Myös kevätnäytös perutaan ja mietitään mahdollista siirtoa myöhempään ajankohtaan kaudelle 2020-2021.
THL:n suositusten, jääurheiluliittojen sekä hallien käyttäjien taholta tulleiden ilmoitusten perusteella SOL Areena ja Isku Areena suljettiin tänään perjantaina 13.3.2020 klo 15.00 alkaen loppu kaudeksi.
Ryhmien/joukkueiden vastuuvalmentajat tiedottavat omatoimisista harjoituksista.
Muusta linjauksesta poiketen järjestämme muodostelmaluistelun testit (SM-joukkueet ja kansalliset noviisit) keskiviikkona 18.3. klo 17.30-21.00 Pajulahden jäähallissa. Testeihin osallistuminen on vapaaehtoista. Tarkempi tieto testeistä löytyy seuran kotisivuilta ja some-kanavista.
Maksuihin liittyvistä asioista tiedotetaan seuran toimesta myöhemmin lisää.
Toimenpiteillä pyritään ehkäisemään koronaviruksen leviämistä. Jatkamme tilanteen aktiivista seuraamista ja tiedotamme lisää maaliskuun lopussa.
Lahden Taitoluistelijoiden johtokunta